Poznanie Boga

Artykuły » Poznanie Boga

W poznaniu Boga musimy zacząć od poznania samego siebie, odkrywając w sobie wszystko to, co najlepsze. Jednym z takich aspektów jest pokochanie siebie samego, ponieważ kochając siebie poznajemy, co to znaczy prawdziwa miłość. Wtedy dopiero możemy odwzajemniać to wszystkim dookoła.

 

W dzisiejszych czasach, idąc drogą w poznawaniu Boga, musimy najpierw doświadczyć jego obecności we własnym życiu. Tak naprawdę prawdziwy postęp duchowy rozpoczyna się wtedy, gdy człowiek przestaje zastanawiać się nad tym, czy coś jest dobre, czy złe. To na pewno może być trudne do pojęcia i zrozumienia, gdyż jesteśmy pochłonięci otaczającym nas światem. Świat żyje całymi pokładami ludzkich wierzeń i przekonań niesionych przez wieki. Ludzkość już od dawna oddala się od domu Ojca zapominając, iż pochodzi od Boga. To właśnie dziś nadchodzi czas, że człowiek się budzi uświadamiając sobie, że jest coś więcej niż tylko cierpienie. Dlatego też schodząca teraz na Ziemię coraz większa Boska Energia Miłości daje nam możliwość podniesienia swojej świadomości tak wysoko, abyśmy mogli stać się doskonałą istotą boską, przejawiająca miłość i światłość w sobie i wszystkim wokół.

 

Na każdym kroku rozwoju duchowego musimy pamiętać, że nie osiągniemy nic bez łaski Boga. Możemy mieć niesamowity zapał, chęć kroczenia tą drogą, ale pamiętajmy, że wszystkie kroki, którymi podążamy do świadomości są dziełem Boga a my sami musimy się otworzyć na łaskę boską, która nas pokieruje ku oświeceniu. Taką prawdziwą drogą w poznaniu Boga jest przejawiana wewnątrz i na zewnątrz, czysta bezwarunkowa miłość, dzięki której stajemy się doskonali, w związku z czym doświadczamy w sobie obecności Boga. Celem ostatecznym bytu człowieka na Ziemi jest to, aby każdy człowiek osiągnął całkowite chrystusowe urzeczywistnienie, czyli połączenie się ze Źródłem.

 

Bez względu na to, czy będą to miesiące, lata, czy powroty do ponownych inkarnacji kolano każdego człowieka ugnie się przed Bogiem. W momencie, gdy ludzie otwierają sobie okno na świat duchowy wyzbywają się stopniowo ziemskich celów i pragnień nie należących do tego świata. Osiągając najpierw świadomość chrystusową oraz zrozumienie sensu istnienia człowieka na Ziemi, osiągamy wówczas w pełni rozwiniętą świadomość duchową, a co za tym idzie pełną obfitość w każdym tego słowa znaczeniu. Dlatego też żyjący kiedyś na Ziemi Chrystus, Budda czy inni mistrzowie, pokazali ludzkości, że każdy człowiek może dostąpić takiej świadomości połączenia się z Bogiem, aby doświadczyć pełnej miłości i harmonii w swoim życiu i przejść na wyższe poziomy świadomości istnienia.. Nie ma w tym celu ludzi wybranych ponieważ każdy człowiek jest istotą boską i może dostąpić świadomości chrystusowej. W związku z pomocą ludzkości w przebudzeniu się, w ich oświeceniu oraz dojściu do istoty doskonałej, na świecie inkarnują się obecnie stare dusze, czy awatarzy, którzy schodząc na ziemię mają za cel pomaganie ludzkości w osiągnięciu pełnej harmonii i świadomości.

 

Pragną oni nauczyć ludzkość jak można żyć w miłości i harmonii w pełnym tego słowa znaczeniu. Niejednokrotnie im samym ciężko jest zrealizować boski plan pomocy innym, ponieważ tu na Ziemi jest tyle energii o niskich wibracjach, które utrudniają wypełnienie misji prowadzącej do osiągnięcia duchowejświadomości.

Dlatego pamiętajmy, wszyscy Ci, którzy doznali w życiu choć małego skrawka połączenia z Bogiem, którzy podążali tą drogą, który są na tej drodze, lub którzy dotknęli energii boskiej, aby odrzucili wszystkie myślokształty tego świata i nieustannie przejawiali miłość na wszystko, co nas otacza. Dlatego zbierzmy tę miłość i otwórzmy serca, ponieważ nikt nie jest naszym wrogiem. Będąc wrogiem dla innych, będziemy też wrogiem dla siebie. Dlatego „pokochajmy bliźniego swego, jak siebie samego” a dostąpimy wszystkiego, co najlepsze.

Dlatego jeżeli chodzi o przejawianie modlitwy do Boga nie powinniśmy prosić o nasze pragnienia czy prośby w poszukiwaniu dobra materialnego lub czegokolwiek. Prośmy Boga tylko, abyśmy mogli żyć w jego lasce, harmonii i miłości ponieważ wszystko to, co najlepsze zostało już dawno nam dane, dlatego też prawdziwa modlitwa w medytacji osiąga wtedy doskonałość, harmonię i spokój w połączeniu z Bogiem kiedy nie ma w niej pragnień. Utrzymując w sobie czystość, spokój i harmonię spływa na nas boska łaska a Ojciec zna pragnienia swoich dzieci.  Oddając się mu otrzymujemy nieskończone zasoby z jego źródła, ponieważ wszystko co należy do Ojca, należy też do dzieci.

Chciałbym Państwu na koniec powiedzieć, że otwierając Ośrodek Eden, zapraszamy wszystkich ludzi, aby otworzyli serca na miłość , która nas uwolni od wszelkich ograniczeń tego świata.

Z MIŁOŚCIĄ DLA WAS