Czakry

Artykuły » Czakry

Prezentujemy Państwu opis głównych siedmiu czakr, które stanowią podstawowy system energetyczny człowieka. Ogólnie system energetyczny w ciele człowieka zgodnie z pismami hinduskimi składa się z 88 000 czakr. Znaczenie ma jednak około czterdziestu w tym siedem głównych. Czakry w ciele człowieka ułożone są pionowo począwszy od podstawy kręgosłupa kończąc na czubku głowy, co odpowiada wznoszeniu się po kolejnych stopniach ku boskości sukcesywnie pokonując pokusy świata materialnego.
wznosząc się na wyższe poziomy osiągamy lepsze zrozumienie osobistej i duchowej siły, ponieważ każda przepracowana czakra symbolizuje duchową lekcję życia . czakramy w chwili duchowego przebudzenia zaczynają wibrować na coraz wyższych obrotach oczyszczając i powiększając się, co powoduje, że ciało fizyczne podnosi swoje wibracje, co w konsekwencji doprowadza do poprawy witalności całego organizmu.

Czakry:


1. Czakra podstawy - korzenia (muladhara)


Kolor: czerwony symbolizuje ogień, kojarzony z określeniem aktywności, odwagi i mocy.

Umiejscowienie : krocze (pomiędzy odbytem a narządami płciowymi)

Rozwój czakry odbywa się od okresu płodowego do trzeciego-czwartego roku życia. Kształt oraz wielkość czakramu zależny jest od relacji z rodzicami. `W czakrze podstawy rozwija się tożsamość plemienna. Czakra ta zawiera energię siły plemiennej. Oznacza tożsamość grupową, wpływa na kształtowanie przekonań. Czakra pierwsza odpowiada za zdrowie emocjonalne i mentalne. Zgodnie z przesłaniem pierwszej czakry „wszystko jest jednością”. Czakra przypisana znakowi byka, barana i skorpiona.
organy : jelita, krew, układ limfatyczna, układ krwionośny , układ kostny, jelito grube, cienkie, odbyt, organy seksualne

 

2. czakra podbrzusza, sakralna – krzyżowa


Kolor: pomarańczowy

Umiejscowienie – poniżej pępka

Odpowiada za siłę związków

Rozwój czakry odbywa się pomiędzy trzecim a 7 rokiem życia. Jest to drugie centrum mocy – energii i równowagi

Organy: kręgosłup, narządy rozrodcze, prostata, jelito grube, cienkie, układ nerwowy, układ limfatyczny , pęcherz moczowy, wyrostek robaczkowy.

Czakra odpowiada potrzebie kontaktowania się z innymi ludźmi oraz zachowania kontroli nad naszym życiem zewnętrznym np. władza, pieniądze. Energia tej czakry pozwala nam utrzymywać kontakt ze światem. Jest to energia samowystarczalności tzw. Instynkt przetrwania, dzięki któremu możemy funkcjonować w świecie. Motto drugiej czakry nawiązuje do kontaktów z ludźmi i wszystkimi żywymi istotami „SZANUJMY SIEBIE WZAJEMNIE”. Rozwój tej czakry odpowiada za tworzenie relacji międzyludzkich. Energia drugiej czakry decyduje o naszym indywidualizmie. Jej celem jest tworzenie. Znaki astralny: waga, rak, byk.

 

3. czakra trzecia – wewnętrzne ja, czakram splotu społecznego

Kolor żółty

Położenie: splot słoneczny.

Rozwój następuje od 8 do 12 roku życia.

Jest to energia siły wewnętrznej i samooceny. Wiąże się ona także z fizyczną formą siły. Czakra trzecia odpowiada za szacunek do własnej osoby oraz za rozwijanie poczucia własnej wartości. Decyduje ona o jakości naszego życia, umiejętnościach odnoszenia sukcesów w przcy, związkach i zdolnościach intuicyjnych. W splocie słonecznym odkładają się wszelkiego rodzaju emocje.

Organy: przewód pokarmowy (żołądek, wątroba, woreczek żółciowy, trzustka,), skóra

 

4. czakra serca –

Kolor : zielony, różowy

Położenie: serce (środek klatki piersiowej)

Rozwój następuje od 12 do 15-16 roku życia

Czakra ta odpowiada za siłę emocjonalną. Związana jest z układem energetycznym człowieka. Czakra ta ma charakter emocjonalny, decyduje o rozwoju uczuć. Zgodnie z zasadą tej czakry, najpotężniejszą siłą, którą należy kierować się w życiu jest miłość. Odpowiada za pokochanie siebie i innych, wszelkie blokady z tym związane uniemożliwiają pracę z innymi czakramami. Tylko energia miłości jest w stanie rozpuszczać wszystkie blokady we wszystkich aspektach naszego życia, fizycznych, duchowych i energetycznych. Czakra czwarta jest symbolem piękna i współodczuwania jako cech Boga. Zgodnie z przesłaniem tej czakry „miłość jest siłą boską”. Nasze serce stworzone jest, aby wyrażać piękno i okazywać współczucie wybaczania i kochania. To bezwarunkowa miłość w swojej najczystszej postaci jest kwintesencją boskości. Miłość jaką ukazujemy w stosunku do samego siebie ukazuje sposób kochania innych. Umiejętność pokochania siebie otwiera nam drogę do boskości. MIŁOŚĆ, MIŁOŚĆ, MIŁOŚĆ.

Organy: serce, płuca, układ krążenia, żebra, piersi, barki, ramiona, dłonie, przepona.

 

5. piąta czakra –gardło

Kolor błękit

Położenie: gardło

Czakra piąta odpowiedzialna jest za zmagania emocjonalne i intelektualne. Podejmowanie decyzji odpowiada za powstawanie wszystkich chorób, co przejawiane jest przez czakrę gardła. Podsumowując czakrę piątą pamiętajmy, abyśmy w rozmowach z ludźmi używali słów pełnych miłości oraz wypowiadali się z uszanowaniem i szczerością. Zgodnie z przesłaniem czakry piątej najlepsze rezultaty osiągniemy wówczas, gdy zaufamy boskiej woli.
Rozwój od 15-16 roku życia do 22 roku życia

Organy: gardło, uszy, kark, zęby , szczęka, układ nerwowy, tarczyca, tchawica, kręgi szyjne

 

6. czakra szósta – czakra trzeciego oka

Kolor indygo szafirowe

Położenie środek czoła

Rozwój czakry w okresie dojrzewania

Czakra ta jest duchowym ośrodkiem łączącym …….
Rozwój tego czakramu pozwala i ukierunkowuje nas na rozróżnianie prawdy od iluzji. Jest to siedziba mądrości, intuicji i zdolności paranormalnych
Czakra szósta symbolizuje boskie zrozumienie oraz jest symbolem boskiej mądrości. Szósta czakra dąży do odróżniania prawdy od iluzji. Jej podstawowa zasada to „Szukaj tylko prawdy”.

Organy: oczy, nos, uszy, szyszynka, czaszka, kręgi, mózg, głowa

 

7. czakra korony –

Kolor fioletowy, biały diamentowy lub tęczowy

Położenie na szczycie głowy

Oddziaływanie na ciało : zaburzenia świadomości, problemy psychologiczne, osłabienie

Odpowiada za przejawianie boskich aspektów w codziennym życiu. Służy do komunikowania się z wyższą świadomością. Czakra ta zajmuje się bezpośrednio poszukiwaniem bliskiego kontaktu z Bogiem. Czakra głowy jest swego rodzaju drzwiami dla siły życiowej człowieka, która wpływa nieustannie do naszego układu energetycznego od Stwórcy. Energia przenikając przez czakrę korony rozchodzi się po dalej położonych czakrach, co przekłada się na wszystkie aspekty naszego życia fizycznego i duchowego. W tej czakrze znajduje się najczystsza forma energii łaski. Jest to poziom mistyczny, wymiar świadomego kontaktu z Bogiem. Czakra ta stanowi ośrodek duchowych przemyśleń, wizji i intuicji, które przekraczają jakiekolwiek możliwości zwykłej ludzkiej świadomości. Czakra korony jest to poszukiwanie duchowości. Jest ona doświadczeniem indywidualnym, co oznacza uwolnienie się przed światem fizycznym i szukanie kontaktu ze Stwórcą, dlatego też „Żyj tu i teraz w Bogu”. Ostatecznym celem każdego człowieka jest poznanie prawdy, że Bóg jest nieskończoną miłością dlatego człowiek który kocha jest w Bogu więc Bóg jest w nim.
Czakra rozwija się przez całe życie.

Z MIŁOŚCIĄ DLA WAS